filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Złote Żuki
2003
http://guldbaggen.se/english/
Szwedzki Instytut Filmowy
Data wręczenia nagród:
3 lutego
Złoty Żuk
Najlepszy film
wygrane
Lilja 4-ever
(2002)
Lars Jönsson
Mieszkająca w Estonii, Lilja i jej przyjaciel Volodja, fantazjują o lepszym życiu.
nominacje
Alla älskar Alice
(2002)
Peter Possne
Facet z grobu obok
(2002)
Börje Hansson
,
Charlotta Denward
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa
wygrane
[Oksana Akinshina]
Oksana Akinshina
jako Lilja w filmie
Lilja 4-ever
(2002)
nominacje
Elisabeth Carlsson
Facet z grobu obok
(2002)
Tuva Novotny
Niewidzialny
(2002)
Najlepszy aktor pierwszoplanowy
wygrane
[Michael Nyqvist]
Michael Nyqvist
jako Benny Söderström, farmer w filmie
Facet z grobu obok
(2002)
nominacje
Mikael Persbrandt
Alla älskar Alice
(2002)
Artyom Bogucharsky
Lilja 4-ever
(2002)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Lukas Moodysson]
Lukas Moodysson
Lilja 4-ever
(2002)
nominacje
Kjell Sundvall
Facet z grobu obok
(2002)
Ulf Malmros
Możemy być bohaterami
(2002)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Cecilia Frode]
Cecilia Frode
jako Lollo w filmie
Klassfesten
(2002)
nominacje
Marie Göranzon
Alla älskar Alice
(2002)
Gunilla Röör
Beck
(1997)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Göran Ragnerstam]
Göran Ragnerstam
jako Robert w filmie
Suxxess
(2002)
nominacje
Alexander Skarsgård
Podryw na psa
(2002)
Lennart Jähkel
Suxxess
(2002)
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Lilja 4-ever
(2002)
Ulf Brantås
Mieszkająca w Estonii, Lilja i jej przyjaciel Volodja, fantazjują o lepszym życiu.
nominacje
Alla älskar Alice
(2002)
Lars Crépin
Beck
(1997)
John Christian Rosenlund
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Muraren
(2002)
Stefan Jarl
nominacje
Boogie Woogie Pappa
(2002)
Erik Bäfving
Gömd
(2002)
David Aronowitsch
,
Hanna Heilborn
,
Mats Johansson
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Viktor och hans bröder
(2002)
Mårten Klingberg
nominacje
En Kärleksaffär
(2002)
Jörgen Bergmark
Malcolm
(2002)
Baker Karim
Najlepszy film zagraniczny
wygrane
Człowiek bez przeszłości
(2002)
Aki Kaurismäki
Mężczyzna po utracie pamięci zaczyna na nowo swoje życie.
nominacje
Genialny klan
(2001)
Wes Anderson
Porozmawiaj z nią
(2002)
Pedro Almodóvar
Najlepszy scenariusz
wygrane
Lilja 4-ever
(2002)
Lukas Moodysson
Mieszkająca w Estonii, Lilja i jej przyjaciel Volodja, fantazjują o lepszym życiu.
nominacje
Facet z grobu obok
(2002)
Sara Heldt
Możemy być bohaterami
(2002)
Peter Birro
Wyróżnieni w roku 2003
Lilja 4-ever
(
5/6
)
Facet z grobu obok
(
1/5
)
Suxxess
(
1/2
)
Człowiek bez przeszłości
(
1/1
)
Muraren
(
1/1
)
Viktor och hans bröder
(
1/1
)
Klassfesten
(
1/1
)
Alla älskar Alice
(
0/4
)
Beck
(
0/2
)
Możemy być bohaterami
(
0/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.