filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Emmy
1966
http://www.emmys.tv
Amerykańska Akademia Telewizyjna
Emmy
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
Ścigany
(1963)
Alan A. Armer
Najlepszy serial komediowy
nominacje
Ożeniłem się z czarownicą
(1964)
Jerry Davis
Zuchy Hogana
(1965)
Edward H. Feldman
Najlepszy aktor pierwszoplanowy występujący regularnie w serialu dramatycznym
wygrane
[Bill Cosby]
Bill Cosby
jako Alexander Scott w serialu
I Spy
(1965)
nominacje
Robert Culp
I Spy
(1965)
Richard Crenna
Slattery's People
(1964)
David Janssen
Ścigany
(1963)
David McCallum
The Man from U.N.C.L.E.
(1964)
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa występująca regularnie w serialu dramatycznym
wygrane
[Barbara Stanwyck]
Barbara Stanwyck
jako Victoria Barkley w serialu
The Big Valley
(1965)
nominacje
Anne Francis
Honey West
(1965)
Barbara Parkins
Peyton Place
(1964)
Najlepszy aktor pierwszoplanowy występujący regularnie w serialu komediowym
wygrane
[Dick Van Dyke]
Dick Van Dyke
jako Robert 'Rob' Simpson Petrie w serialu
The Dick Van Dyke Show
(1961)
nominacje
Don Adams
Get Smart
(1965)
Don Adams
Get Smart
(1995)
Bob Crane
Zuchy Hogana
(1965)
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa występująca regularnie w serialu komediowym
wygrane
[Mary Tyler Moore]
Mary Tyler Moore
jako Laura Petrie / Laura Meehan / Sam w serialu
The Dick Van Dyke Show
(1961)
nominacje
Elizabeth Montgomery
Ożeniłem się z czarownicą
(1964)
Lucille Ball
The Lucy Show
(1962)
Najlepszy występ aktora w roli drugoplanowej w dramacie
wygrane
[James Daly]
James Daly
jako Dr O'Meara w filmie
Eagle in a Cage
(1965)
nominacje
Leo G. Carroll
The Man from U.N.C.L.E.
(1964)
David Burns
The Trials of O'Brien
(1965)
Najlepszy występ aktorki w roli drugoplanowej w dramacie
wygrane
[Lee Grant]
Lee Grant
jako Dr O'Meara w serialu
Peyton Place
(1964)
nominacje
Pamela Franklin
Eagle in a Cage
(1965)
Jeanette Nolan
I Spy
(1965)
za odcinek "The Conquest of Maude Murdock"
Najlepszy występ aktora w roli drugoplanowej w komedii
wygrane
[Don Knotts]
Don Knotts
jako Barney Fife w serialu
The Andy Griffith Show
(1960)
za odcinek "The Return of Barney Fife"
nominacje
Frank Gorshin
Batman
(1966)
za odcinek "Hi Diddle Riddle"
Morey Amsterdam
The Dick Van Dyke Show
(1961)
Werner Klemperer
Zuchy Hogana
(1965)
Najlepszy występ aktorki w roli drugoplanowej w komedii
wygrane
[Alice Pearce]
Alice Pearce
jako Barney Fife w serialu
Ożeniłem się z czarownicą
(1964)
nominacje
Agnes Moorehead
Ożeniłem się z czarownicą
(1964)
Rose Marie
The Dick Van Dyke Show
(1961)
Najlepsze osiągnięcie reżyserskie w dramacie
wygrane
Bob Hope Presents the Chrysler Theatre
(1963)
Sydney Pollack
za odcinek "The Game"
nominacje
Eagle in a Cage
(1965)
George Schaefer
I Spy
(1965)
Sheldon Leonard
za odcinki "So Long, Patrick Henry", "A Cup Of Kindness" i "Carry Me Back To Old Tsing-Tao"
Najlepsze osiągnięcie reżyserskie w komedii
wygrane
Ożeniłem się z czarownicą
(1964)
William Asher
nominacje
Get Smart
(1965)
Paul Bogart
za odcinek "Diplomat's Daughter"
The Dick Van Dyke Show
(1961)
Jerry Paris
Najlepsze osiągnięcie scenariuszowe w dramacie
wygrane
Eagle in a Cage
(1965)
Millard Lampell
nominacje
Bob Hope Presents the Chrysler Theatre
(1963)
S. Lee Pogostin
za odcinek "The Game"
I Spy
(1965)
Morton S. Fine
,
David Friedkin
za odcinek "A Cup of Kindness"
Najlepsze osiągnięcie scenariuszowe w komedii
nominacje
Get Smart
(1965)
Mel Brooks
,
Buck Henry
za odcinek "Mr. Big"
Najlepsze osiągnięcie w kategorii "Zdjęcia" - specjalne
wygrane
Voyage to the Bottom of the Sea
(1964)
L.B. Abbott, Howard Lydecker
Załoga okrętu podwodnego bada tajemnice mórz i oceanów.
nominacje
Bonanza
(1959)
Edward P. Ancona Jr.
Zagubieni w Kosmosie
(1965)
L.B. Abbott, Howard Lydecker
Najlepsze osiągnięcie w kategorii "Zdjęcia" - zdjęcia filmowe
nominacje
Bonanza
(1959)
William P. Whitley
,
Haskell B. Boggs
Ścigany
(1963)
Meredith M. Nicholson
The Wild Wild West
(1965)
Ted Voightlander
Najlepszy pojedynczy występ aktora w roli pierwszoplanowej w dramacie
wygrane
[Cliff Robertson]
Cliff Robertson
jako Barney Fife w serialu
Bob Hope Presents the Chrysler Theatre
(1963)
za odcinek "The Game"
nominacje
Trevor Howard
Eagle in a Cage
(1965)
Christopher Plummer
Hamlet
(1964)
Najlepszy pojedynczy występ aktorki w roli pierwszoplanowej w dramacie
wygrane
[Simone Signoret]
Simone Signoret
jako Barney Fife w serialu
Bob Hope Presents the Chrysler Theatre
(1963)
za odcinek "A Small Rebellion"
nominacje
Shelley Winters
Bob Hope Presents the Chrysler Theatre
(1963)
za rolę Edith w odcinku "Back to Back"
Margaret Leighton
Doktor Kildare
(1961)
za odcinki "Behold The Great Man", "A Life for a Life", "Web of Hate" i "Horizontal Hero"
Eartha Kitt
I Spy
(1965)
za odcinek "The Loser"
Najlepszy program dla dzieci
nominacje
Disneyland
(1954)
Walt Disney
,
Ron Miller
za odcinek "Further Adventures of Gallagher"
Najlepszy program dramatyczny
nominacje
Eagle in a Cage
(1965)
George Schaefer
Najlepszy serial rewiowy
nominacje
The Red Skelton Show
(1951)
Seymour Berns
Największe indywidualne osiągnięcie w dziedzinie muzyki - kompozycja
wygrane
Michelangelo: The Last Giant
(1965)
Laurence Rosenthal
nominacje
Bonanza
(1959)
David Rose
Gunsmoke
(1955)
Morton Stevens
za odcinek "Seven Hours To Dawn"
I Spy
(1965)
Earle Hagen
Run for Your Life
(1965)
Pete Rugolo
The Man from U.N.C.L.E.
(1964)
Jerry Goldsmith
za orginalny temat muzyczny
Największe indywidualne osiągnięcie w dziedzinie muzyki - motyw przewodni
nominacje
Michelangelo: The Last Giant
(1965)
Laurence Rosenthal
Największe indywidualne osiągnięcie w montażu filmowym
wygrane
Bonanza
(1959)
Ellsworth Hoagland
,
Marvin Coil
,
Everett Douglas
Specjalne wyróżnienie indywidualnych osiągnięć
nominacje
Gwiazdka Charlie Browna
(1965)
Charles M. Schulz
Wyróżnieni w roku 1966
The Dick Van Dyke Show
(
3/6
)
Bob Hope Presents the Chrysler Theatre
(
3/5
)
Eagle in a Cage
(
2/6
)
Ożeniłem się z czarownicą
(
2/5
)
I Spy
(
1/8
)
Bonanza
(
1/5
)
Ścigany
(
1/3
)
Peyton Place
(
1/2
)
Michelangelo: The Last Giant
(
1/2
)
Voyage to the Bottom of the Sea
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.