filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
BAFTA TV
1996
https://www.bafta.org/television/awards
Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (Virgin Media TV)
Data wręczenia nagród:
23 kwietnia
BAFTA TV
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
Żona polityka
(1995)
nominacje
Band of Gold
(1995)
Duma i uprzedzenie
(1995)
The Hanging Gale
(1995)
Najlepszy aktor
wygrane
[Robbie Coltrane]
Robbie Coltrane
jako Doktor Eddie 'Fitz' Fitzgerald w serialu
Dr Fitz
(1993)
nominacje
Colin Firth
Duma i uprzedzenie
(1995)
Benjamin Whitrow
Duma i uprzedzenie
(1995)
Robert Lindsay
Jake's Progress
(1995)
Ian Richardson
Ostatnie rozdanie
(1995)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Jennifer Ehle]
Jennifer Ehle
jako Elizabeth Bennet w serialu
Duma i uprzedzenie
(1995)
nominacje
Geraldine James
Band of Gold
(1995)
Juliet Stevenson
Żona polityka
(1995)
Najlepsza charakteryzacja
wygrane
Farma na odludziu
(1995)
nominacje
Duma i uprzedzenie
(1995)
Perswazje
(1995)
Zdobywcy
(1995)
Najlepsza dramatyczna seria
wygrane
Dr Fitz
(1993)
nominacje
All Quiet on the Preston Front
(1994)
Sprawa dla Frosta
(1992)
Najlepsza komedia (program lub serial)
wygrane
Ojciec Ted
(1995)
nominacje
Absolutnie fantastyczne
(1992)
Jedną nogą w grobie
(1990)
Niegrzeczni faceci
(1992)
Najlepsza muzyka oryginalna
wygrane
Perswazje
(1995)
Jeremy Sams
nominacje
Dr Fitz
(1993)
Rick Wentworth
Signs and Wonders
(1995)
Daemion Barry
The Hanging Gale
(1995)
Shaun Davey
Najlepsza scenografia
wygrane
Perswazje
(1995)
Brian Sykes
,
William Dudley
nominacje
Farma na odludziu
(1995)
Malcolm Thornton
The Hanging Gale
(1995)
Tim Hutchinson
Zdobywcy
(1995)
Tony Burrough
Najlepsze kostiumy
wygrane
Perswazje
(1995)
Alexandra Byrne
nominacje
Duma i uprzedzenie
(1995)
Dinah Collin
Performance
(1992)
Joan Wadge
The Hanging Gale
(1995)
Howard Burden
Najlepsze zdjęcia i światło w fabule
wygrane
Perswazje
(1995)
John Daly
nominacje
McCallum
(1995)
Brian Morgan
Żona polityka
(1995)
Tom McDougal
Najlepsze zdjęcia w dokumencie
wygrane
Zdrada
(1995)
Jacek Petrycki
nominacje
The Dying Rooms
(1995)
Brian Woods
,
Peter Hugh
The Homecoming
(1995)
Jacek Petrycki
Wielki biały rekin
(1995)
Paul Atkins
,
Doug Allan
,
Peter Scoones
Najlepszy dramat telewizyjny
wygrane
Perswazje
(1995)
nominacje
Eleven Men Against Eleven
(1995)
Go Now
(1995)
Ostatni taki Anglik
(1995)
Najlepszy montaż w dokumencie
wygrane
Zdrada
(1995)
Graham Shrimpton
nominacje
HMS Brilliant
(1995)
Tony Heavan
Prywatne życie roślin
(1995)
Jo Payne
,
Tim Coope
,
Martin Elsbury
The Beatles - antologia
(1995)
Andy Matthews
Najlepszy montaż w fabule lub rozrywce
wygrane
Go Now
(1995)
Trevor Waite
nominacje
Dr Fitz
(1993)
Edward Mansell
Zdobywcy
(1995)
Greg Miller
Żona polityka
(1995)
Alan Jones
Najlepszy program międzynarodowy
wygrane
Ostry dyżur
(1994)
Historia lekarzy pracujących w County General, którzy starają się pogodzić życie zawodowe z osobistym.
Najlepszy serial oparty na faktach
wygrane
Śmierć Jugosławii
(1995)
nominacje
Dispatches
(1987)
Prywatne życie roślin
(1995)
Najlepszy występ komediowy
wygrane
[Martin Clunes]
Martin Clunes
jako Gary Strang w serialu
Niegrzeczni faceci
(1992)
nominacje
Joanna Lumley
Absolutnie fantastyczne
(1992)
Richard Wilson
Jedną nogą w grobie
(1990)
Judi Dench
Z biegiem lat
(1992)
Nagroda Specjalna
Nagroda im. Alana Clarke'a
wygrane
Roy Battersby
Nagroda im. Dennisa Pottera
wygrane
Roy Clarke
Nagroda im. Huw Wheldona dla programu dokumentalnego
nominacje
Arena
(1975)
Historia kina amerykańskiego według Martina Scorsese
(1995)
The Homecoming
(1995)
Nagroda im. Richarda Dmbleby'ego
wygrane
Jeremy Paxman
Nagroda im. Roberta Flaherty'ego dla dokumentu
wygrane
Zdrada
(1995)
nominacje
Anne Frank Remembered
(1995)
The Dying Rooms
(1995)
Wyróżnieni w roku 1996
Perswazje
(
5/6
)
Zdrada
(
3/3
)
Dr Fitz
(
2/4
)
Duma i uprzedzenie
(
1/6
)
Żona polityka
(
1/4
)
Farma na odludziu
(
1/2
)
Go Now
(
1/2
)
Niegrzeczni faceci
(
1/2
)
Ostry dyżur
(
1/1
)
Ojciec Ted
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.